icon icon

Team


Z minulosti teamu... 

Ako každý človek, aj Gabika sa vo svojich pretekárskych začiatkoch najprv musela postupne oboznamovať s novou disciplínou, autom a prostredím, získavať prvé skúsenosti na trati, nakoľko dovtedy jazdila súťaže motokár a s ozajstným "pretekárskym vozidlom" dovtedy nemala žiadne skúsenosti. Gabikin otec, Martin, mimochodom bývalý automobilový pretekár, pripravil s pomocou mnohých ľudí, nadšencov motoristického športu, skvelý team, ktorý je registrovaný ako AFZ SPORT TEAM Valaská.

Na prvú sezónu PAV v.r.2001 postavili skutočne prekrásny automobil Škoda 1000 MB v triede Historik, s ktorým sa Gabika prvý krát postavila na štart pretekov neďaleko jej bydliska, v Čiernom Balogu. Už od prvých pretekov si Gabika u svojich súperov vyslúžila uznanie a jej presvedčivá, čistá línia prejazdu trate ich nenechávala v kľude. Nemalú zásluhu na tom malo iste Gabikine pôsobenie v pretekoch motokár, kde od svojich dvanástich rokov získavala cenné skúsenosti najmä v "čítaní" pretekárskej trate. V ďalších pretekoch si počínala rovnako dobre, pričom s menšími či väčšími úspechmi sa čoraz častejšie objavovala nie len v čele štartového poľa na štarte, ale aj v cieli, na stupňoch víťazov. So stúpajúcim počtom štartov, sa zlepšovala jej technika jazdy a zásluhou otca a mechanikov teamu aj športové náradie.Teamu sa podarilo získať model Škoda 1000 MB v modifikácii B5, kde namieste predného nárazníka našiel miesto chladič a celkové vyladenie motora bolo taktiež lepším riešením k tomu, aby sa Gabikine časy na trati mohli zlepšovať. 

team
Jedna z prvých verzií Škody 1000 MB AFZ Sport Teamu.

Samozrejme, že snaženie mechanikov a Gabiky prinieslo svoje ovocie v podobe získaných umiestnení a pohárov aj v ďalších pretekoch, v roku 2002. Bilancia zbierania bodov do celkového hodnotenia mala stúpajúcu tendenciu a vyvrcholením účasti v seriáli PAV v.r 2002 bolo získanie titulu Majsterky Slovenska.

V rámci podujatí PAV SR sa v roku 2003 Gabika s teamom zúčastnila aj troch pretekov na území našich "susedov", v Českej republike. Tieto sa konali v Ústí nad Orlicí, Šternberku a Lanškroune. A opäť sa stálo na "bedni"... Účasť v pretekoch majstrovstiev Slovenska konaných v rámci Majstrovstiev Európy PAV " ECCE Homo 2003 " v Českej republike v Štemberku, priniesla ďalší pohár do početnej zbierky. V pretekoch konaných v Lanškroune si následne vyjazdila 1. miesto a všetko nasvedčovalo tomu, že Gabika si nekompromisne vyjazdí ďalšie výborné umiestnenie v rámci sezóny 2003.

Avšak človek mieni ... veď to poznáte. Ako v každom športe aj v tom motoristickom sa sem-tam "zatiahnu mraky" a nevyhla sa tomu ani Gabika. V posledných pretekoch sezóny 2003, Zvolen – Ostrá Lúka, sa snažila dosiahnuť na tretiu priečku celkového poradia PAV v ročníku 2003 , avšak v prvej tréningovej jazde havarovala a nemohla pokračovať v pretekoch. Našťastie sa to zaobišlo bez jej zranenia.

O tom, čo je to skutočný zápal pre vec, presvedčil Gabikin otec Martin s mechanikmi teamu, ktorí spoločne z doslova vraku dokázali do sezóny 2004 vytvoriť opäť krásavicu v plnom šate. Celú zimu sa vyklepávalo, zváralo, naťahovalo až sa znovu dosiahol požadovaný stav. V sezóne 2004 sa potom Gabika s teamom zúčastnila ďalších pretekov, kde na tratiach ako Šturec, Jankov Vŕšok, Čierny Balog obsadila vo svojej triede v celkom šiestich pretekoch šesťkrát 4 miesto, na trati v Dobšinej dvakrát piate miesto a na Pezinskej Babe v prvom preteku 1. miesto a v druhom preteku 2. miesto.

Sezóna PAV 2004 bola posledná, ktorú Gabika absolvovala so svojím závodným špeciálom ŠKODA 1000 MB B5, s ktorým si vyjazdila slušnú zbierku trofejí a do sezóny 2005 sa predstavila s novým "tátošom", legendárnou Škodou 130 RS.